fbpx

W POWIATACH

Ponad stu dziewięćdziesięciu zakażonych w regionie częstochowskim

fot. Pixabay

W Częstochowie i czterech okolicznych powiatach już 192 osoby zaraziły się koronawirusem. Jedenaście z nich zmarło, a ozdrowiały na razie tylko dwie.

Najwięcej chorych jest w powiecie lublinieckim, aż 104, z czego 45 z gminy Koszęcin. Na terenie Woźnik zakażenie potwierdzono u 23 osób, w Ciasnej – 12, a 10 kolejnych w samorządzie Herb. W samym Lublińcu testy dały dodatni wynik u 7 mieszkańców, w Boronowie u 5, a po jednym przypadku odnotowano w gminach Kochanowice i Pawonków.

Z powodu podejrzenia zakażenia hospitalizowanych jest 41 osób, w kwarantannie domowej przebywa 336, a poz nadzorem sanepidu 546. Niestety, w lublinieckim jak na razie nie ma ozdrowieńców, a zmarło aż 7 osób.

Na terenie Częstochowy patogen wykryto u 44 osób. W powiecie częstochowskim zakażeń jest natomiast już 25. Najwięcej na terenie samorządu Rędzin, gdzie zachorowało 7 mieszkańców. Testy dały również pozytywny wynik u 5 w gminie Mstów, 4 w Blachowni, 3 w gminie Kłomnice i po 2 w Kruszynie, Mykanowie oraz Olsztynie.

Reklama

Z powodu podejrzenia zakażenia z Częstochowy i powiatu ziemskiego hospitalizowane są 32 osoby, na kolejne 252 nałożono kwarantannę, a pod nadzorem sanepidu pozostaje 337. Jak do tej pory wyzdrowiało dwoje zakażonych, to mieszkańcy Blachowni i Częstochowy. Niestety, czterech częstochowian zmarło.

W powiecie kłobuckim chorują mieszkańcy z gmin Wręczyca Wielka, Kłobuck, Opatów i Miedźno. Łącznie 7 osób, z czego 4 w samej gminie Kłobuck. Z powodu podejrzenia koronawirusa w szpitalach przebywają 3 osoby, 342 jest kwarantannie domowej, a pod nadzorem epidemiologicznym kolejne 155.

W ostatnim z powiatów – myszkowskim – wynik dodatki stwierdzono u 12 osób, 8 z nich to mieszkańcy koziegłowskiego samorządu. Kolejne 2 przypadki dotyczą Poraja, a jednostkowe pochodzą z Myszkowa i Niegowy. Hospitalizowanych jest 5 osób, a sanepid nałożył kwarantannę domową na 27. Służby sanitarne monitorują ponadto stan 206 mieszkańców powiatu.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter