fbpx

Mstów

Ponad sześć kilometrów dróg powiatowych w gminie zmodernizowanych w ubiegłym roku

fot. Urząd Gminy Mstów

Sporo się działo w ubiegłym roku na drogach powiatowych biegnących przez gminę Mstów. Z dużym zaangażowaniem lokalnego samorządu przebudowano ponad sześć kilometrów tych szlaków. Ostatnią z inwestycji oddano w grudniu. To modernizacja przeszło kilometrowego odcinka od Wancerzowa do Kłobuckowic.

Największym zadaniem zrealizowanym przez Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie na terenie mstowskiego samorządu było oczywiście to prowadzone na ponad trzech kilometrach drogi powiatowej łączącej Siedlec, Gąszczyk i Srocko. Przebudowa kosztowała niemal 4 mln zł. Połowę z tej sumy pozyskano z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a drugą część pokryły solidarnie starostwo i gmina.

W tamtym rejonie ulepszono także około półtorakilometrowy odcinek drogi powiatowej od Brzyszowa do miejscowości Małusy Małe. Choć zakres prac był sporo mniejszy, to położona została nowa nawierzchnia bitumiczna i utwardzono pobocza. I tutaj też połowę kosztów wzięła na siebie gmina.

Nową nakładkę zyskali również kierowcy poruszający się ulicą Ołowianka w Jaskrowie. Po stronie gminy wykonano pięćset pięćdziesiąt metrów szlaku, a kolejny odcinek – liczący ponad dwieście sześćdziesiąt metrów – to cześć ulicy Szkolnej w Rędzinach.

Z końcem roku przyszedł i czas na modernizację drogi powiatowej biegnącej pomiędzy Wancerzowem a Kłobukowicami. Nowa nawierzchnia i utwardzenie poboczy zrealizowane zostały na odcinku ponad kilometra.

– Nawierzchnia na tym odcinku była już mocno zniszczona i spękana, co stwarzało niebezpieczeństwo dla kierowców samochodów. Inwestycję zrealizował Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie przy finansowym udziale gminy Mstów – podkreśla wójt Tomasz Gęsiarz.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter