fbpx

Konopiska

Poprzez warsztaty zamierzają integrować seniorów, dzieci i osoby niepełnosprawne

fot. Pixabay

Konopiska znalazły się w gronie sześciu gmin, w których realizowany będzie rodzinny projekt warsztatów plastyczno-komputerowych dla seniorów, dzieci do lat 12 oraz osób niepełnosprawnych.

Projekt „Twórcze pokolenia” ukierunkowany jest na rozwijanie aktywności twórczej oraz integrację seniorów i juniorów poprzez wspólne działania. Zajęcia prowadzone będą przez specjalistów od edukacji artystycznej, arteterapii oraz grafiki komputerowej i projektowania elektronicznego.

– W programie zajęć znajdą się zarówno podstawowe, jak i nowatorskie tematy, a zastosowane techniki i metody pozwolą na osiągnięcie założonego celu niezależnie od poziomu predyspozycji, uzdolnień artystycznych i wiedzy uczestników – informuje Monika Kosielak z Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie, który pilotuje to przedsięwzięcie.

Na to zadanie pracownicy ROK-u pozyskali dofinansowanie ze środków resortu kultury. Poza Konopiskami projekt realizowany będzie na terenie Dąbrowy Zielonej, Kłomnic, Kochanowic, Koziegłów i Niegowej.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter