fbpx

Poczesna

Postępują prace na drogach powiatowych

fot. Urząd Gminy Poczesna

Realizowana od ubiegłego roku przebudowa ciągu dróg powiatowych na odcinku od Huty Starej A do Poczesnej i na odcinku Mazury-Młynek zyskała część asfaltową nawierzchni oraz chodniki.

Wspomniane zadanie to wspólne przedsięwzięcie urzędu gminy i starostwa powiatowego. Koszt całej inwestycji sięgnie 7,6 mln zł.

– Po około jednej czwartej całej sumy będzie pochodzić z budżetu gminy i budżetu starostwa powiatowego. Pozostała część inwestycji zostanie sfinansowana ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych – tłumaczy Aneta Nawrot z urzędu gminy.

W przypadku drogi od Huty Starej A do Poczesnej, obejmującą ulice Pszenną, Tkacką i Lipową zadanie zakłada wykonanie nowej jezdni na ponad trzykilometrowym odcinku o szerokości sześciu metrów. W tym rejonie pojawią się również szerokie na dwa metry chodniki o długości 1,83 kilometra. Inwestycja obejmuje też przebudowę skrzyżowań, budowę zatok autobusowych i peronów przystankowych. Wykonane zostaną także oznakowania pionowe i poziome oraz wyznaczone przejścia dla pieszych.

W ramach drugiego odcinka, relacji Mazury-Młynek, projekt przewiduje modernizację jezdni na długości 970 metrów o szerokości sześciu metrów i – podobnie jak w pierwszym przypadku – przebudowę skrzyżowań. W planach jest także budowa peronów przystankowych i wykonanie pionowego oraz poziomego oznakowania.

– Postęp prac jest widoczny. Już w tej chwili na rzeczonym odcinku drogi Mazury-Młynek położona została nowa nakładka asfaltowa – dodaje Aneta Nawrot.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter