fbpx

Konopiska

Powiatowe zmagania o „Złotą wieżę”. Wyraźna dominacja lokalnych szachistów

fot. Mariola Łyszczarz/Urząd Gminy Konopiska

16 kwietnia w hali sportowej w Konopiskach odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskich Zawodów o „Złotą wieżę”. Wydarzenie zorganizowało Powiatowe Zrzeszenie LZS w Częstochowie przy finansowym wsparciu starostwa i urzędu gminy.

Do rywalizacji przystąpiło pięćdziesięcioro trzech szachistów z takich gmina jak Blachownia, Kamienica Polska, Konopiska, Mstów, Mykanów, Olsztyn i Starcza. Turniej został rozegrany na dystansie siedmiu rund systemem szwajcarskim, po piętnaście minut dla zawodnika.

W klasyfikacja indywidualnej kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Wiktoria Sapuła z Aleksandrii, w przypadku seniorów najlepszy okazał się Piotr Kała z Mstowa, a w grupie juniorów dominował Miłosz Kiedrzyński z Konopisk.

Z kolei w klasyfikacji drużynowej bezkonkurencyjna okazała się ekipa szachistów z Konopisk. Tuż za nimi, na drugiej lokacie, uplasowała się reprezentacja Aleksandrii, a na trzeciej przedstawiciele Mstowa.

– Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w turnieju, a juniorzy dodatkowo pamiątkowe medale – informuje Ewa Stefanowska-Lasoń z urzędu gminy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter