fbpx

Konopiska

Powiatowe zmagania szachowe. Bezkonkurencyjni szachiści z Konopisk

fot. Urząd Gminy Konopiska

10 kwietnia w hali sportowej w Konopiskach odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskich Zawodów o „Złotą Wieżę”. Turniej zorganizowało Powiatowe Zrzeszenie LZS w Częstochowie, we współpracy ze starostwem powiatowym oraz Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach.

Do rywalizacji przystąpiło trzydziestu pięciu zawodników, reprezentujących takie gminy jak Konopiska, Kamienicę Polską i Mstów. Turniej został rozegrany na dystansie siedmiu rund systemem szwajcarskim, po piętnaście minut dla zawodnika.

W klasyfikacji indywidualnej kobiet bezkonkurencyjna okazała się Wiktoria Sapuła z Aleksandrii. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Chmielarz z Konopisk, a trzecie Amelia Myśliwiec z Korzonka.

W klasyfikacji indywidualnej juniorów najlepszy był Dawid Binek z Aleksandrii. Tuż za nim uplasował się Mikołaj Wolański z Konopisk. Na trzeciej lokacie wylądował Aleksander Gałka z Kamienicy Polskiej.

W przypadku seniorów natomiast najlepiej wypadł w tym turnieju Piotr Kała z Mstowa. Drugie miejsce stało się domeną Mateusza Dudy z Konopisk, a trzecie Romana Binka z Aleksandrii.

W klasyfikacji drużynowej prym przypadł zawodnikom z Konopisk. Drugie miejsce – szachistom z Aleksandrii, a trzecie – uczestnikom turnieju z Mstowa.

Wszystkim triumfatorom wręczono puchary i medale.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter