fbpx

Poczesna

Wkrótce powstaną nowe oddziały przedszkolne

fot. Urząd Gminy Poczesna

Gmina ogłosiła przetarg, który ma wyłonić wykonawcę adaptacji pomieszczeń na oddziały przedszkolne w budynku szkoły podstawowej w Kolonii Poczesna. Docelowo ma powstać nowa przestrzeń dla około pięćdziesięciorga dzieciaków.

Zakładana modernizacja budynku szkoły ma znacząco poprawić dostępność oferty edukacyjnej dla najmłodszych mieszkańców. Obecne przedszkole nie jest wystarczające, aby sprostać wymaganiom i zapotrzebowaniu.

– Dzieci w wieku przedszkolnym w gminie Poczesna przybywa. I taki stan rzeczy bardzo nas cieszy. Ale jednocześnie nakłada na nas konieczność tworzenia przestrzeni, w której nasi najmłodsi mieszkańcy będą mogli swobodnie oraz bezpiecznie bawić się i uczyć – mówi Krzysztof Ujma, wójt gminy. – Po reformie oświaty, która weszła w życie w ubiegłym roku, do zagospodarowania jest część pomieszczeń po likwidacji gimnazjum w Poczesnej. Konieczna jest zatem przebudowa i dostosowanie pomieszczeń szkolnych do wymogów przedszkolnych – dodaje włodarz.

Potencjalny wykonawca będzie musiał zrealizować inwestycję w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Począwszy od etapu sporządzenia koncepcji architektonicznej, kosztorysu i uzyskania wszystkich wymaganych prawem dokumentów i pozwoleń, przez wykonanie prac budowlanych, aż do uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

Finalnie ma być stworzony kompleks pomieszczeń, które będą służyć około pięćdziesięciorgu maluchom w wieku od trzech do sześciu lat oraz kadrze pedagogicznej i pomocniczej. Chodzi o cztery sale dydaktyczne z możliwością leżakowania z podziałem na grupy wiekowe. Do wymagań dzieci dostosowane będą ponadto toalety, w tym dla osób niepełnosprawnych. Powstanie także zaplecze kuchenne, socjalne i administracyjne.

Urzędnicy liczą, że prace zakończą się w kilka miesięcy po podpisaniu umowy z wykonawcą. Koperty z ofertami otwarte zostaną 10 grudnia.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter