fbpx

Kłomnice

Powstanie budynek dla miejscowego klubu. Niedawno rozstrzygnięto przetarg

fot. GLKS Kłomnice

5,7 mln zł będzie kosztować lokalny samorząd budowa budynku klubowego dla GKLS w Kłomnicach oraz zmiana konstrukcji dachu i termomodernizacja hali sportowej w tejże miejscowości. Inwestycję wydatnie wesprą środki z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Gmina otrzyma z niego 4,5 mln zł na to zadanie.

Najkorzystniejszą cenowo propozycję realizacji zadania przestawiła lokalna firma Szymbud. Druga z ofert, która wpłynęła do miejscowego urzędu, była o niemal 450 tys. zł wyższa.

W ramach inwestycji na terenach klubowych powstanie ogólnodostępny budynek, który służył będzie zarówno na potrzeby miejscowego GLKS-u, ale również pełnił będzie funkcję swoistego centrum sportowego dla całej gminy. Umiejscowione tam mają zostać bowiem również siłownia, strefa spa i odnowy biologicznej.

– Cieszę się, że na to właśnie zadanie otrzymaliśmy środki, bo stan obecnego obiektu GLKS-u jest fatalny i nie zachęca do uprawiania sportu. Myślę, że jak już powstanie, to młodzież będzie się garnęła, bo boisko mamy już świetnie zrobione, z porządną murawą. Będą nowe sale, szatnie, natryski i pomieszczenia administracyjne – komentuje wójt Piotr Juszczyk. – Wychodzimy z założenia i chcemy, aby z nowej oferty korzystało jak najwięcej osób, w tym również inne kluby z terenu naszej gminy. Stąd pomysł, żeby w nowym obiekcie stworzyć także przestrzeń na fitness czy odnowę biologiczną – dodaje. 

W ramach przedsięwzięcia wykonawca dokona także istotnej modernizacji kłomnickiej hali sportowej. Wymieniona i ocieplona zostanie konstrukcja dachowa nad zapleczem sali gimnastycznej oraz przeprowadzona zostanie termomodernizacja zespołu sportowego, w którym pojawią się nowe okna, dzięki czemu obiekt będzie dostosowany do obowiązujących przepisów w zakresie termoizolacyjności. Dodatkowo prace obejmą także budowę nowych schodów zewnętrznych.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter