fbpx

Przyrów

Pozyskali grant na rozwój kompetencji cyfrowych

fot. Pixabay

Ponad stu mieszkańców gminy skorzysta w najbliższym czasie z kursów, które mają rozwinąć ich umiejętności poruszania się w cyfrowej sieci. Stanie się to możliwe dzięki pozyskaniu przez przyrowskich urzędników specjalnego grantu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Gminy i organizacje pozarządowe z województwa śląskiego i opolskiego mogły starać się o dotacje w wysokości od 15 tys. do 150 tys. zł na przeszkolenie mieszkańców w zakresie kompetencji cyfrowych. Nabór wniosków trwał do 18 maja. Co istotne, podmiot ubiegający się o dofinansowanie nie musiał deklarować finansowego wkładu własnego.

Przyrów znalazł się w gronie czterdziestu pięciu podmiotów z obu województw, pośród których rozdysponowano w pierwszej turze sumę ponad 4,6 mln zł.

W uwzględnionym w złożonej aplikacji zakresie, tematyka szkoleń ma objąć problematykę finansów i transakcji w sieci, działalności w sieciach społecznościowych czy też rolnictwa oraz rodzica w internecie.

Zgodnie z założeniami konkursu beneficjenci mogli przeznaczyć do 40 proc. wartości grantu na zakup sprzętu komputerowego. W dalszej perspektywie będzie mógł on zostać wykorzystany chociażby w szkołach.

Nabór uczestników ma się rozpocząć w sierpniu. Całe zadanie powinno zakończyć się do końca przyszłego roku.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter