fbpx

Koniecpol

Pozyskali ministerialny grant na sprzęt komputerowy

fot. Pixabay

Gmina Koniecpol, podobnie jak pozostałe samorządy z powiatu częstochowskiego, zadbała o to, aby skorzystać z ministerialnego programu zapewniającego możliwość zakupu sprzętu komputerowego dla uczniów i nauczycieli.

Konieczność nauki i zdalnego nauczania w czasie epidemii uruchomiła pokłady prawie 190 mln zł w resorcie cyfryzacji, które w trybie natychmiastowym przeznaczono na zminimalizowanie skutków cyfrowego wykluczenia. O granty sięgające od 40 do niemal 100 tys. zł mogły się ubiegać wszystkie samorządy w kraju.

O wielkości dotacji decydowała wielkość gminy. Koniecpol mógł wystarać się o 60 tys. zł i tyleż zostało przyznane. Kwota ta pozwoliła na zakup dwudziestu laptopów wraz z zestawami słuchawkowymi. W połowie maja aparatura trafiła do szesnastu najbardziej potrzebujących uczniów i czterech pedagogów.

– Po osiem zestawów otrzymały Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 2 w Koniecpolu. Dwa zestawy przekazaliśmy do Szkoły Podstawowej w Rudnikach i Szkoły Podstawowej w Łysinach, gdzie po jednym laptopie otrzymali nauczyciele, a pozostałe trafiły do uczniów – mówi burmistrz Ryszard Suliga.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter