fbpx

Miedźno

Pozyskali setki tysięcy złotych na zajęcia i warsztaty dla dzieci

fot. Pixabay

Dużym sukcesem zakończyły się starania gminy o dofinansowanie projektu edukacyjnego, który ma być realizowany w prowadzonych przez nią placówkach.

Na początku kwietnia urząd marszałkowski rozstrzygnął konkurs unijny, w którym rozdysponował pieniądze na poprawę efektywności kształcenia ogólnego na terenach wiejskich województwa. Złożony przez władze gminy projekt „Kompetentni uczniowie w gminie Miedźno” został bardzo wysoko oceniony. Znalazł się w pierwszej trójce pośród tych zakwalifikowanych do dofinansowania.

A aplikowano o niemałe środki. Na konto urzędu wpłynie łącznie ponad 663 tys. zł. Ze swojej strony, realizując zaplanowane zadanie, samorząd będzie musiał dorzucić niecałe 74 tys. zł.

Co jest więc celem wartego 737 tys. zł zadania?

– Projekt będzie realizowany we współpracy z partnerem zewnętrznym w trzech naszych zespołach szkół, czyli w Mokrej, Miedźnie i Ostrowach nad Okszą – mówi wójt Piotr Derejczyk. – Głównym jego celem jest zorganizowanie dodatkowych zajęć i warsztatów, poza głównym programem nauczania, które w istotny sposób mają podnieść poziom wykształcenia dzieci, zniwelować ich braki z określonych dziedzin, jak również wyrównywać szanse edukacyjne tych z biedniejszych rodzin, których rodziców nie stać na to, by posyłać pociechy np. kursy czy korepetycje. Liczymy, że w znaczący sposób przyczyni się on do tego, że nasza młodzież dużo lepiej będzie wypadać na egzaminach, a nabyte umiejętności z powodzeniem wykorzystają i pomogą im w edukacji na wyższych szczeblach – dodaje.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter