fbpx

Lelów

Pozyskane 400 tysięcy wspomoże modernizację budynku w Podlesiu

fot. Pixabay

W grudniu ubiegłego roku ogłoszone zostały wyniki drugiej tury Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina Lelów otrzyma z niego 400 tys. zł na remont budynku świetlicy wiejskiej w Podlesiu.

RFIL jest działaniem mającym pobudzić lokalne inwestycje i zniwelować zagrożenie stagnacji rozwoju jednostek samorządowych. Zgodnie z intencją pomysłodawców, ma być ważnym instrumentem walki z ekonomicznymi skutkami pandemii COVID-19. Pieniądze antykryzysowe można wykorzystać na wsparcie wydatków w publiczny majątek, jak chociażby remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, budowę żłobków czy drogi.

Z funduszu covidowego już latem ubiegłego roku do wszystkich gmin i powiatów w Polsce trafiło 6 mld zł. Przyznane kwoty wsparcia były z góry określone, wynikały z relacji wydatków majątkowych i zamożności poszczególnych jednostek administracyjnych. W ramach pierwszej transzy Lelów otrzymał ponad 900 tys. zł.

Druga edycja miała już wyłącznie charakter wnioskowy. Została rozdysponowana w trybie konkursowym. Na złożenie odpowiednich aplikacji przewidujących realizację skonkretyzowanych zadań samorządy miały czas do końca września 2020 roku. Ogłoszona w grudniu lista do dofinansowania przyniosła kolejne dobre rozstrzygniecie dla samorządu. To 400 tys. zł, które miejscowe władze chcą przeznaczyć na remont budynku świetlicy wiejskiej w Podlesiu.

– Zadanie to obejmuje przebudowę części użytkowej poddasza pod biura i sale dla stowarzyszenia, koła gospodyń i gminnej biblioteki publicznej. Na piętrze również powstaną nowe toalety. Inwestycja realizowana będzie w najbliższych dwóch latach – podkreślają urzędnicy z Lelowa.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter