fbpx

Powiat częstochowski

Pozytywne testy u kolejnych szesnastu mieszkańców Częstochowy i powiatu

fot. Pixabay

Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne w Częstochowie oraz Kłobucku opublikowały nowe statystyki zakażenia koronawirusem. Przez dwie minione doby liczba zachorowań wzrosła o szesnaście przypadków. To w samym mieście i powiecie ziemskim. Nowych zachorowań nie odnotowano za to w powiecie kłobuckim.

Na terenie miasta patogen potwierdzono u 24 osób. W powiecie częstochowskim zakażeń jest natomiast już osiemnaście. Najwięcej na terenie samorządu Blachowni oraz Rędzin – po 4 osoby. Testy dały również pozytywny wynik u 3 mieszkańców gminy Kłomnice i tyleż samo jest w Mstowie. O jeden przypadek więcej jest w Kruszynie, gdzie łącznie chorują 2 osoby. Nie zmieniła się z kolei sytuacja w Mykanowie, gdzie przed dwoma tygodniami diagnoza dała pozytywny wynik u 2 pacjentów.

Z powodu podejrzenia zakażenia hospitalizowanych jest 18 osób, z czego 5 z powiatu częstochowskiego. Kwarantanna nałożona jest na 252 osoby, a poz nadzorem sanepidu pozostaje 337.

W powiecie kłobuckim chorują mieszkańcy z gmin Wręczyca Wielka, Kłobuck i Opatów. Od kilku dni testy nie przyniosły złych informacji o nowych chorych. 4 osoby są hospitalizowane z powodu podejrzenia, 269 przebywa w kwarantannie, a pod nadzorem epidemiologicznym kolejne 192.

Ogłoszenie płatne

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter