fbpx

Kłobuck

Prace budowlane na terenie OSiR-u. Stare trybuny i bieżnia stanowią już tylko wspomnienie

fot. Urząd Miejski w Kłobucku

Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłobucku wykonawca rozebrał istniejące trybuny wraz z zadaszeniem. Ekipa budowlana zajmuje się też wykonaniem koryta bieżni.

Całością realizacji wspomnianej inwestycji zajmuje się białostocka spółka Hydratec. Zadanie pochłonie blisko 4,05 mln zł. Niemalże 3,2 mln zł urząd miejski pozyskał na ten cel z finansowanego przez podatników tzw. „Polskiego Ładu”, różnicę z kolei stanowi już wkład własny gminy.

Wykonawca rozebrał już stare trybuny i wkrótce wykonana nowe. Będą one wyposażone w zadaszenie, odwodnienie, oświetlenie, nagłośnienie i monitoring. Przyległy teren zostanie utwardzony i ogrodzony. Odtworzone zostaną również naruszone przy prowadzeniu robót urządzenia okolicznej infrastruktury. Przebudowa czeka też bieżnię.

– Powstanie odwodniona bieżnia czterotorowa o długości czterystu metrów oraz prosta o długości stu trzydziestu metrów. Powstanie też skocznia do skoku w dal i rzutnia do pchnięcia kulą – informuje magistrat.

Realizująca kontrakt spółka zobowiązała się w nim również do dostarczenia wyposażenia elementów lekkoatletycznych. Kłobuccy urzędnicy liczą, iż w wyniku tej inwestycji powstanie nowoczesny, spełniający zarówno standardy piłkarskie, jak i lekkoatletyczne, obiekt sportowy. Lokalne władze chcą, aby był on udostępniany nie tylko klubom sportowym, ale i mieszkańcom zainteresowanym uprawianiem konkurencji lekkoatletycznych czy też prowadzeniem ogólnorozwojowych treningów.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter