fbpx

Mstów

Prawie cztery miliony kosztowała modernizacja odcinka Siedlec-Gąszczyk-Srocko

fot. Urząd Gminy Mstów

Dobiegła końca przebudowa liczącego ponad trzy kilometry odcinka drogi powiatowej na odcinku Siedlec-Gąszczyk-Srocko. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki środkom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz wkładów własnych pochodzących z budżetu gminy oraz częstochowskiego starostwa.

Realizacja tego zadania była konieczna ze względu na fatalny stan tego trzykilometrowego odcinka. Utrudnienia w komunikacji samochodowej oraz w ruchu pieszym były powodowane przez liczne spękania i dziury. Prace prowadzono od 2020 roku.

W ramach robót wykonano także jednostronny chodnik z kostki brukowej na odcinku łączącym Siedlec i Gąszczyk. Liczy on blisko półtora kilometra i jest szeroki na dwa metry. Z kostki powstały też zjazdy na posesje. Drogowcy zrealizowali ponadto kompleksowe odwodnienie arterii, a na koniec zamontowali nowe oznakowanie.

– Ważnym elementem przebudowy było wykonanie przejścia dla pieszych w Gąszczyku wraz z doświetleniem tego miejsca – podpowiadają pracownicy urzędu gminy.

Całość pochłonęła 3,9 mln zł. Projekt został dofinansowany w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, który na to zadanie przeznaczył połowę tej kwoty. Drugą, w równych częściach, pokryto z budżetu Starostwa Powiatowego w Częstochowie oraz tutejszego samorządu.

Gmina do tej modernizacji przygotowywała się od kilku lat. W 2018 roku na potrzeby wspomnianej inwestycji opracowana została dokumentacja projektowa dotycząca odcinka Gąszczyk-Siedlec, a rok później ten biegnący pomiędzy Srockiem a Gąszczykiem.

– Bardzo się cieszę z wykonanej inwestycji. Z pewnością poprawi się bezpieczeństwo oraz komfort podróżowania na przebudowanym odcinku, zarówno dla mieszkańców Siedlca i Gminy Mstów, jak i mieszkańców okolicznych gmin, którzy dojeżdżają tędy do pracy do Częstochowy – podsumowuje Krzysztof Choryłek, przewodniczący rady gminy i jednocześnie sołtys Siedlca.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter