fbpx

Mstów

Prawie cztery miliony złotych trafią do gminy na realizację trzech inwestycji

fot. Fotolia

W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych finansowe zasoby urzędu gminy powiększą się o 1,9 mln zł. Środki zasilą rozbudowę oczyszczalni ścieków oraz budowę kładki nad Wartą. Dodatkowe 2 mln zł posłużą przebudowie newralgicznego skrzyżowania w Wancerzowie.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez trwającą pandemię koronowirusa. Pochodzące z budżetu państwa pieniądze należy wykorzystać na niezbędne lokalnie działania.

W przypadku gminy Mstów będą to aż trzy zadania. 1,2 mln zł trafi na rozbudowę oczyszczalni ścieków w Jaskrowie, natomiast 700 tys. zł pomoże zbudować kładkę pieszo-rowerową przez rzekę Wartę. Kolejne 2 mln zł z przyznanej puli pomoże przebudować niebezpieczne skrzyżowania drogi wojewódzkiej z ulicą Sadową w Wancerzowie. Inwestorem będzie województwo śląskie, które całkowity koszt przedsięwzięcia oszacowało na około 6 mln zł.

– Przebudowa skrzyżowania wiąże się z korektą geometrii, która wpłynie na znaczną poprawę widoczności. Zapewni poprawę warunków ruchu, tym samym poprawę dostępności do głównych szlaków drogowych oraz zapewni lepszą infrastrukturę drogową łączącą miasta i aglomeracje regionu, jak Koniecpol i Częstochowa, oraz komunikację międzyregionalną z województwem świętokrzyskim – podkreślają pracownicy urzędu marszałkowskiego.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter