fbpx

Przyrów

Prawie dwanaście milionów dla gminy na zadania wodno-kanalizacyjne

fot. Urząd Gminy Przyrów

Gmina Przyrów otrzyma niemal 12 mln zł z budżetu państwa. Ponad 10,7 mln zł wykorzystane zostanie na przebudowę oczyszczalni ścieków w Przyrowie, a kolejne 1,2 mln zł posłuży wsparciu inwestycji w zadania wodociągowe i kanalizacyjne.

25 października ogłoszono wyniki pierwszego naboru wniosków w ramach Programu Inwestycji Strategicznych. Działanie będące jedną ze składowych tzw. „Polskiego Ładu” ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie zadań realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego. W powiecie częstochowskim środki otrzymają wszystkie gminy, a wartość wsparcia na wybrane projekty ma przekroczyć 130 mln zł.

Spora część z tej puli trafi właśnie do Przyrowa. Ze zgłoszonych przez wójta Roberta Nowaka wniosków do dofinansowania wybrano jeden – budowę i przebudowę lokalnej oczyszczalni ścieków. Wartość przyznanej promesy opiewa na ponad 10,7 mln zł.

Kolejne pieniądze popłyną z Ministerstwa Finansów. 5 listopada resort opublikował tabelę z kwotami dofinansowania dla gmin w ramach tzw. uzupełnienia subwencji ogólnej, które dedykowane jest wyłącznie na wsparcie zadań z zakresu gospodarki wodno-kanalizacyjnej. I tutaj dla gminy zarezerwowano 300 tys. zł na zadania wodociągowe i te z zakresu zaopatrzenia mieszkańców w wodę, a kolejne 900 tys. zł na projekty rozbudowy sieci kanalizacji sanitarnej. Przyznane środki mogą być wykorzystane do końca 2024 roku.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter