fbpx

Mstów

Przebudowa drogi od Rzerzęczyc przez Skrzydlów do Krasic

fot. Urząd Gminy Mstów

Postępują prace w ramach przebudowy liczącego siedem i pół kilometra odcinka drogi powiatowej 1024S na odcinku Krasice-Łuszczyn-Skrzydlów-Rzerzęczyce. Wykonano już warstwy podbudowy, ustabilizowano podłoże, a także położone zostały częściowo warstwy nawierzchni bitumicznej oraz odwodnienie. W trakcie jest wykonanie chodnika w Krasicach.

Zadanie realizuje starostwo powiatowe przy współpracy z gminami Mstów i Kłomnice. Wartość prac to blisko 18 mln zł, a na samą inwestycję udało się pozyskać 12,7 mln zł z finansowanego przez podatników tzw. „Polskiego Ładu”.

– Przed rozpoczęciem modernizacji droga posiadała nawierzchnię bitumiczną z licznymi ubytkami, spękaniami oraz przełomami. Na terenie naszej gminy zadanie obejmuje przebudowę drogi na całym odcinku od Skrzydlowa przez Łuszczyn do Krasic – mówi wójt Tomasz Gęsiarz.

Jak podkreśla włodarz Mstowa, realizacja tego zadania nie tylko poprawi stan bezpieczeństwa infrastruktury drogowej i dostępność komunikacyjną regionu. Wójt liczy, że podniesie także atrakcyjność inwestycyjną i turystyczną najbliższej okolicy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter