fbpx

Miedźno

Przebudują ulicę Wąską w Ostrowach nad Okszą

fot. Fotolia

Ulica Wąska w Ostrowach nad Okszą jest kolejnym gminnym szlakiem, który w tym roku czeka modernizacja. Urząd z rozpoczęciem prac czeka jeszcze tylko na ostatnie pozwolenia ze starostwa powiatowego.

Droga znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła parafialnego. Kolejny odcinek biegnie tuż obok Domu Nauczyciela. Modernizacja ma objąć w sumie dwieście trzydzieści pięć metrów. Jak oszacowano w kosztorysach, ma to kosztować około 200 tys. zł.

Dwa odcinki zostaną zbudowane praktycznie od podstaw. Jeden o długości nieco ponad osiemdziesięciu metrów od ulicy Chabrowej, a drugi przy Domu Nauczyciela – trzydziestopięciometrowy. Kolejny, długi na sto dwadzieścia metrów, który obecnie ma nawierzchnię żużlową, zostanie przebudowany. 

– Ulica jest drogą wewnętrzną. Prace ziemne rozpoczną się w ciągu najbliższych kilku tygodni. Dotychczasowy pas drogowy o nawierzchni gruntowej, porośniętej trawą i krzewami a utwardzony tylko odcinkowo żużlem, zyska na całej długości nawierzchnię asfaltową, pojawią się opaski jezdni i tłuczniowe pobocza. Na tej opasce zamontowane zostaną słupy oświetlenia ulicznego – informuje Daria Piątek, rzecznik prasowy urzędu gminy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter