fbpx

Powiat częstochowski

Przedsiębiorcy będą mogli zawalczyć o dotacje na rozwój firmy

fot. Pixabay

Ponad 320 tys. zł z funduszy unijnych ma do podziału Lokalna Grupa Działania „Razem na Wyżyny”. Pieniądze trafią do przedsiębiorców, którzy wezmą udział w ogłoszonym przez to stowarzyszenie konkursie.

Docelową grupą, do której skierowano ofertę są właściciele działających co najmniej od roku firm z terenu sześciu gmin zrzeszonych w LGD. Chodzi o Kruszynę, Dąbrowę Zieloną, Miedźno, Kłomnice, Mykanów i Rędziny.

Oficjalny nabór wniosków ma ruszyć 6 września i potrwa przez dwa tygodnie. Aby móc skutecznie ubiegać się o pieniądze, oprócz wersji papierowej aplikację trzeba będzie dostarczyć również na płycie CD, umieszczając na niej ponadto biznesplan wraz z pomocniczymi tabelami finansowymi.

Założenia realizowanego projektu zakładają osiągnięcie wskaźników, które spowodują nie tylko rozwój istniejących podmiotów gospodarczych, ale również wsparcie przedsiębiorczości mieszkańców poprzez stworzenie nowych miejsc pracy, pobudzenie innowacyjności oraz inicjatyw mających pozytywnie wpłynąć na ochronę środowiska i łagodzenie zmian klimatu.

Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie stowarzyszenia. W środę 4 września w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Mykanowie odbędą się ponadto wcześniejsze szkolenia dla zainteresowanych dofinansowaniem. Początek zaplanowano na godz. 11.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter