fbpx

Kłomnice

Przedsiębiorczy strażacy z Karczewic. Stworzyli piękny plac zabaw

fot. LGD „Razem na wyżyny”

Ochotnicza Straż Pożarna Karczewice-Garnek nie po raz pierwszy udowodniła, że potrafi dbać o dobro mieszkańców miejscowości. Nie tylko w zakresie ich bezpieczeństwa, ale również kreowania pięknej, funkcjonalnej i przyjaznej do życia przestrzeni publicznej.

Jednym z ostatnich projektów druhów jest stworzenie „strażackiego” placu zabaw dla dzieci przy ulicy Łąkowej w Karczewicach. Pomysł, który zaczęto wdrażać w życie już w 2019 roku, niedawno zyskał oczekiwany przez lokalną społeczność kształt.

Z inicjatywą budowy reprezentacyjnej przestrzeni dla najmłodszych mieszkańców miejscowości wyszedł prezes OSP Józef Koza. Była to odpowiedź na potrzeby dzieci, którym brakowało miejsca do zabawy. W 2019 roku wystarano się o grant w wysokości ponad 25 tys. zł z Lokalnej Grupy Działania „Razem na wyżyny” ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na montaż dwóch urządzeń zabawowych. Powstała trzydziestometrowa tyrolka oraz ścianka wspinaczkowa. Ponadto teren oświetlono lampą solarną oraz postarano się o jego monitoring.

Pod koniec ubiegłego roku podjęto decyzję o doposażeniu terenu zabawowego, ponownie pozyskując pieniądze z LGD. Tym razem w dużo wyższej kwocie – aż 75 tys. zł. Za to zakupiono huśtawki, bujaki, różnorodne domki czy urządzenia zabawowe ze zjeżdżalniami i przeszkodami. Postanowiono przy okazji podnieść bezpieczeństwo korzystających, zmienić lokalizację, powiększyć obszar placu zabaw i przenieść na niego również atrakcje z drugiego funkcjonującego na ulicy Wolności miejsca zabawowego.

Na nową miejscówkę wybrano więc działkę, która znajduje się w sporej odległości od przebiegającej przez Karczewice ruchliwej drogi powiatowej. Prace wiążące się z przenosinami urządzeń zabawowych wykonali zarówno druhowie z miejscowej OSP, jak i rodzice i dziadkowie najmłodszych mieszkańców wsi. 

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter