fbpx

Kłomnice

Przedszkolaki dostały oczyszczacz powietrza. To element wojewódzkiej kampanii

fot. Urząd Gminy Kłomnice

Przedszkole w Rzerzęczycach przystąpiło do kampanii edukacyjno-informacyjnej „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech”. Opłaciło się. Dzięki udziałowi w projekcie do placówki trafił oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacz to urządzenie odpowiedzialne za filtrowanie zanieczyszczeń. Pomaga w dbaniu o właściwą jakość powietrza. Od marca pracuje również w miejscowym przedszkolu, a jego uzyskanie możliwe było dzięki pomocy rzeczowej ufundowanej przez samorząd wojewódzki w ramach prowadzonej kampanii.

– Jej celem jest podnoszenie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa śląskiego, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie – wyjaśniają pedagodzy.

Placówka w Rzerzęczycach przykłada duże znaczenie do edukacji ekologicznej. Dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach, w których wykorzystywane są materiały opracowane na potrzeby kampanii. Znajduję się tam także tablica, na której każdego dnia umieszczane są odpowiednie piktogramy informujące o stanie zanieczyszczenia powietrza w regionie.

Do tego, jak istotna jest edukacja w tym zakresie, nikogo nie trzeba już chyba przekonywać. Dlatego tak ważne jest, by od małego uczyć czym jest smog i jakie skutki zdrowotne niosą zanieczyszczenia pochodzące z kominów gospodarstw domowych. Szczególnie kiedy łączą się z niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter