fbpx

Konopiska

Przedszkole, park i sala gimnastyczna. Łącznie pójdzie na to ponad 5 milionów

fot. Adrian Biel

Jak przekonują władze Konopisk, nie ustaje inwestycyjne ofensywa, jaką prowadzi tamtejszy samorząd. Dwa zadania gmina planuje zakończyć jeszcze w tym roku. Na tą największą, realizowaną przy szkole w Aleksandrii, mieszkańcy muszą poczekać do przyszłego roku.

W związku ze zmianą sposobu użytkowania, przebudowana i rozbudowana zostanie część budynku szkoły w Konopiskach. Pomieszczenia przedszkola, które powstanie w wyniku modernizacji, zyskają nie tylko nowe sale, węzły sanitarne i stołówkę, ale także dobudowę przejścia do niej.

– Prace ruszyły z początkiem wiosny i potrwają do końca lipca. Całość wydatków pochłonie ponad 440 tys. zł – informuje wójt Jerzy Żurek.

W kwietniu rozpoczął się także pierwszy etap budowy parku osiedlowego w Aleksandrii. W ramach tego zadania z kostki brukowej wykonana zostanie pieszo-jezdna aleja spacerowa. W sumie ma ona liczyć 800 m² i kosztować prawie 144 tys. zł. Jak przekonuje włodarz, będzie gotowa na koniec sierpnia.

Kluczowa w tej kadencji inwestycja to jednak budowa sali gimnastycznej przy szkole w Aleksandrii. Finalnie, za kwotę sięgającą niemalże 4,75 mln zł, powstanie imponujący obiekt z widownią oraz socjalno-sanitarnym zapleczem.

– Młodzież z Aleksandrii zyska salę gimnastyczną z płytą boiska do siatkówki, koszykówki oraz tenisa – mówi Jerzy Żurek. – Powstaną nie tylko nowe szatnie, łazienki, toalety, magazyn sprzętu sportowego i pokój trenera, ale też nowoczesna stołówka i odpowiednie dla niej zaplecze. Liczymy, że całość będzie gotowa na jesieni przyszłego roku – dodaje włodarz.

Jak na tę chwilę wygląda postęp prac prowadzonych w okolicy ulicy Gościnnej w Aleksandrii Pierwszej?

– Mamy gotowe fundamenty, zrobiona została wylewka betonowa. Stoją ściany i konstrukcje żelbetowe słupów i nadproży, stropy oraz konstrukcja dachu hali sportowej. Wykonana została również część instalacji wewnętrznej kanalizacji sanitarnej oraz duża część robót związanych z przyłączem kanalizacji sanitarnej i deszczowej – wymienia Żurek.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter