fbpx

Konopiska

Przedszkole w Hutkach dostało od ministerstwa pieniądze na zakup książek

fot. Pixabay

Przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Mikołaja Kopernika w Hutkach mogą spodziewać się w najbliższym czasie, iż zbiory biblioteczne w tej placówce wkrótce zostaną poszerzone o nowe pozycje książkowe. Tamtejsze przedszkole objęte zostało wsparciem finansowym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Kwota wspomnianego wsparcia sięga 2,5 tys. zł. Jak informują urzędnicy z referatu oświaty i sportu urzędu gminy, wysokość przyznanych środków uzależniona była od liczby dzieci i uczniów w placówce. W przypadku przedszkoli może wynosić ona od 1,5 tys. zł do 3 tys. zł.

Zasady te określają zapisy Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. To wieloletni projekt Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowany we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki, Biblioteką Narodową, Instytutem Książki oraz Narodowym Centrum Kultury.

Jego celem jest rozwój czytelnictwa w Polsce oraz tworzenie mu sprzyjających warunków rozwoju poprzez kształtowanie i promowanie postaw pro czytelniczych, a także wzmacnianie roli bibliotek publicznych, pedagogicznych i szkolnych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury oraz wiedzy.

– W ramach udzielonego wsparcia przedszkole w Hutkach podejmie liczne działania promujące czytelnictwo wśród przedszkolaków i w środowisku lokalnym, a także wzbogaci księgozbiór dla najmłodszych czytelników. Wszystkie zrealizowane projekty oraz przedsięwzięcia przyczynią się do popularyzacji czytelnictwa i zachęcą do korzystania z zasobów biblioteki – deklarują gminni urzędnicy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter