fbpx

Konopiska

Przegląd kolęd i pastorałek w Aleksandrii. To już siedemnasta edycja

fot. Fotolia

Odbywający się pod patronatem starosty częstochowskiego, wójta gminy oraz rady rodziców ze szkoły w Aleksandrii przegląd w tym sezonie odbędzie się w innej formule.

Wydarzenie ma dwa cele. Przede wszystkim chodzi w nim o wzbogacenie repertuaru uczniów o mniej znane utwory związane ze świętami, a także wyłowienie najzdolniejszych osób oraz umożliwienie im prezentacji walorów głosowych. Ze względu na trwające obostrzenia sanitarne jego siedemnasta odsłona będzie miała odmienny charakter niż dotychczas.

Przegląd przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz tych starszych, w przedziale od siódmego do piętnastego roku życia. Każda z placówek z terenu gminy może zaproponować dwóch wykonawców, którzy będą musieli zaprezentować a cappella jedną tradycyjną polską kolędę lub pastorałkę. Co ważne, w czasie nieprzekraczającym trzy minuty. Organizator dopuszcza możliwość ewentualnego ograniczenia się do trzech zwrotek.

Prezentacja powinna być nagrana w jednym z najpopularniejszych formatów wideo, bez montażu, jako całość. Zgłoszenia wypełnione na podstawie formularza, który można znaleźć na stronie urzędu gminy, wraz z nagraniem lub linkiem transferowym trzeba wysłać na adres mailowy: sp-aleksandria@o2.pl najpóźniej do 6 lutego do godz. 15.

Komisja konkursowa oceni wykonawców pod względem poprawności wykonania linii melodyczno-rytmicznej, intonacji i interpretacji oraz doboru repertuaru. Utwory z podkładem instrumentalnym, a także świeckie pieśni świąteczne nie będą brane pod uwagę. Podobnie ocenie nie będzie podlegał materiał wideo z montażem.

Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej zspaleksandria.pl po 12 lutym. Laureaci, którzy zajmą trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach, otrzymają cenne upominki rzeczowe. Każdy wykonawca wraz z osobą przygotowującą do przeglądu dostanie z kolei pamiątkowy dyplom.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter