fbpx

Przyrów

Przeszkolili kilkudziesięciu mieszkańców z kompetencji cyfrowych

fot. Pixabay

Siedemdziesiąt osiem osób z terenu gminy wzięło w minionym roku udział w szkoleniach z zakresu umiejętności korzystania z zasobów internetu i poruszania się po cyfrowej sieci.

Organizacja kursów stała się możliwa dzięki pozyskaniu przez przyrowskich urzędników grantu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Gmina znalazła się w gronie czterdziestu pięciu podmiotów z województw śląskiego i opolskiego, pośród których rozdysponowano ponad 4,6 mln zł. Wartość lokalnego projektu to ponad 58 tys. zł.

Tematyka szkoleń obejmuje problematykę finansów i transakcji w sieci, działalności w sieciach społecznościowych czy też rolnictwa oraz rodzica w internecie. Rozpoczęły się one z początkiem listopada.

– Po dwóch miesiącach udało nam się przeszkolić łącznie siedemdziesiąt osiem osób. Najchętniej wybieranymi przez uczestników modułami tematycznymi były „Moje finanse i transakcje w sieci”, „Działam w sieciach społecznościowych” oraz „Rolnik w sieci”. Osobom, które wzięły udział w projekcie serdecznie dziękujemy, natomiast pozostałym przypominamy, że zapisy na bezpłatne szkolenia wciąż trwają – komentują koordynatorzy przedsięwzięcia.

Jedynym warunkiem uczestnictwa jest ukończenie wieku 25 lat. Nie trzeba posiadać własnego komputera, a zajęcia odbywają się na zakupionym, nowym sprzęcie. Zgodnie bowiem z założeniami konkursu, beneficjenci mogli przeznaczyć do 40 proc. wartości grantu na jego pozyskanie. W dalszej perspektywie będzie mógł on zostać wykorzystany chociażby w szkołach. Całe zadanie zakończyć się ma do końca bieżącego roku.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter