fbpx

Przyrów

Przeszkolili ponad setkę mieszkańców. Zwrócili uwagę na bezpieczeństwo dzieci w sieci

fot. Pixabay

Stu czterech mieszkańców gminy wzięło udział w trwających od listopada ubiegłego roku bezpłatnych szkoleniach z zakresu umiejętności korzystania z zasobów internetu i poruszania się po cyfrowej sieci. Z końcem maja przyrowscy urzędnicy ogłosili zakończenie trwających przez ostatnie siedem miesięcy kursów.

Ich organizacja to pokłosie pozyskania kilkudziesięciu tysięcy złotych grantu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Tematyka szkoleń obejmowała problematykę finansów i transakcji w sieci, działalności w sieciach społecznościowych czy też rolnictwa oraz rodzica w internecie. Rozpoczęły się one z początkiem listopada ubiegłego roku, a skierowano je do wszystkich powyżej 25 roku życia.

– Podczas zajęć wykładowcy szczególny nacisk kładli na tematykę bezpiecznego korzystania z poczty e-mail oraz płatności cyfrowych, załatwiania spraw urzędowych na platformie ePUAP, pokazywali jak bezpiecznie korzystać z facebooka oraz jak dbać o treści przeglądane przez dzieci. Osobom, które wzięły udział w projekcie serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, iż zdobyta wiedza i umiejętności ułatwią im bezpieczne korzystanie z komputera oraz Internetu – komentują koordynatorzy przedsięwzięcia.

Zajęcia odbywały się na specjalnie zakupionym w tym celu sprzęcie komputerowym. Beneficjenci grantów mogli przeznaczyć bowiem do 40 proc. jego wartości na jego pozyskanie. Teraz z tych zasobów będzie mogła korzystać szkolna młodzież.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter