fbpx

Konopiska

Przez dwa pierwsze dni czerwca gmina zamierza hucznie świętować

fot. Pixabay

Tegoroczne Święto Gminy Konopiska organizatorzy postanowili połączyć z obchodami 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Województwie Śląskim oraz Gminnym Dniem Dziecka.

Impreza wystartuje 1 czerwca o godz. 14 i jak deklarują osoby, które czuwają nad całością przygotowań, atrakcje przewidziane na ten dzień potrwają aż do północy. Wszystko zacznie się od nadania Stadionowi Lekkoatletycznemu w Konopiskach imienia wybitnej lekkoatletki Ireny Szewińskiej. W wydarzeniu, które połączone będzie z odsłonięciem pamiątkowej tablicy, swój udział zapowiedziała plejada polskich olimpijczyków.

Godzinę później odbędzie się mityng lekkoatletyczny. W takich konkurencjach jak bieg na sto i czterysta metrów oraz skok w dal udział wziąć ma około stu dwudziestu zawodników. O godz. 16 natomiast ruszą ogólnodostępne dla wszystkich zawody sportowo-rekreacyjne. Kto chętny, wystarczy, że zgłosi swój udział tego dnia u sędziów. Jak obiecują pracownicy Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach, każdy uczestnik w ramach udziału otrzyma pamiątkę.

– Przewidujemy takie konkurencje jak podnoszenie ciężarów, szermierka, taekwondo olimpijskie, badminton, łucznictwo, piłka siatkowa plażowa, strzały do bramki, jeździectwo czy street ball – informuje Olga Muc z GCKiR.

O godz. 20 z kolei sceną zawładnie grupa Big Day. Ten założony w 1992 roku zespół w swej stylistyce nawiązuje do rocka z lat sześćdziesiątych. Formacja popularność zdobyła nagrywając takie przeboje jak „W świetle i we mgle”, „Mój znak”, „Przestrzeń” czy „W dzień gorącego lata”. W sumie wydali dziewięć albumów studyjnych.

Kolejny dzień otworzą zawody wędkarskie dla dzieci nad zalewem „Pająk”, które rozpoczną się o godz. 9 i wedle szacunków potrwają do południa. Z kolei na godz. 15 zaplanowano program muzyczno-lalkarski dla najmłodszych. Całość potrwa godzinę i realizowana będzie na terenie stadionu przy ulicy Sportowej. W tym samym miejscu przed publicznością zaprezentują się później dzieci i młodzież ze szkół oraz przedszkoli z terenu gminy. Nie zabraknie występów dziecięcego zespołu ludowego Konopielki, miejscowych mażoretek czy grup tańca nowoczesnego.

– W tych dniach uruchomimy także park rozrywki. Będą dmuchańce, karuzele, automaty do gry. Wszystko oczywiście bezpłatnie. Pośród atrakcji nie zabraknie jazdy konnej, małej gastronomii, waty cukrowej czy popcornu – dodaje Olga Muc.

Patronat nad czerwcowym wydarzeniem objął marszałek województwa Jakub Chełstowski.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter