fbpx

Janów

Przez nami balonowy weekend na Jurze. Jutro startują IV Jurajskie Zawody Balonowe

fot. Pixabay

Od jutra, przez najbliższe cztery dni, nad gminami Janów i Olsztyn będą unosić się piękne balony. To niezwykłe widowisko, które jurajskie samorządy organizują już po raz czwarty, będzie nie lada gratką dla wszystkich miłośników tych konstrukcji na ogrzane powietrze.

Współorganizatorem IV Jurajskich Zawodów Balonowych jest Aeroklub Śląski. W ich ramach rozegrany zostanie Balonowy Puchar Polski. Tegoroczna edycja ma być także widowiskowym sposobem upamiętnienia 100-lecia Powstań Śląskich, a samo wydarzenie współfinansowane jest z budżetu Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.

Start całej imprezy zaplanowano na 15 lipca. O godz. 14 rozpocznie się rejestracja zawodników. Cztery godziny później w Olsztynie uczestnicy przejdą odprawę przez pierwszym lotem. Balony wzbiją się w powietrze po godz. 19.

W piątek rywalizacja przeniesie się na teren gminy Janów. Zawodnicy poszybują już o godz. 6 rano, a kolejny etap przewidziano na godz. 19. O godz. 21 natomiast na błoniach przy hotelu Kmicic w Złotym Potoku odbędzie się nocny pokaz balonów.

W sobotę, także z samego rana, baloniarze polecą po raz czwarty również ze Złotego Potoku. Później zawody przeniosą się ponownie do Olsztyna, skąd o godz. 19 rozpocznie się piąty lot, który zwieńczy sportową rywalizację. Po godz. 21 będzie można jednakże podziwiać jeszcze wieczorne pokazy.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w niedzielę w Złotym Potoku „pod Skałą”. Tę uroczystość zaplanowano na godz. 10.

Promocja

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter