Przeżyli razem ponad pięćdziesiąt lat

Konopiska

Osiem małżeństw z terenu gminy świętowało jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego.

Podczas uroczystego spotkania w Aleksandrii wójt Jerzy Żurek przekazał jubilatom pamiątkowe medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Zwyczajowo nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

– Złote Gody to szczególny moment na etapie każdego małżeństwa. To także okazja do wspólnego celebrowania i wspominania razem spędzonych lat – mówi Katarzyna Borecka, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. – W czasie spotkania nie zabrakło serdecznych życzeń, gratulacji oraz toastu przy tradycyjnej lampce wina. Pary otrzymały pamiątkowe dyplomy, kwiaty i upominki – dodaje.

W tym roku tę piękną rocznicę celebrowali Monika i Kazimierz Bator, Maria i Czesław Gasiakowie, Marianna i Edmund Jelonkowie, Eliza i Bogdan Komender, Jadwiga i Zygmunt Kuliberdowie, Alicja i Tomasz Kołodziejczykowie, Wiesława i Zygmunt Kuśmierscy oraz Monika i Stefan Kozakowie.

– Pięćdziesiąt lat nieprzerwanego pożycia małżeńskiego, tak wspaniała rocznica, to z pewnością niezwykłe wydarzenie w życiu jubilatów. To świadectwo wzajemnego zrozumienia i szacunku. Jeszcze raz gratuluję i życzę wielu, wielu lat w zdrowiu i miłości – komentuje wójt Jerzy Żurek.
 
Piotr Biernacki, fot. Urząd Gminy Konopiska