Konopiska

Przeżyli razem ponad pięćdziesiąt lat i mają apetyt na więcej

fot. Urząd Gminy Konopiska

Osiem małżeństw z terenu gminy świętowało jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego.

Podczas uroczystego spotkania w Aleksandrii wójt Jerzy Żurek przekazał jubilatom pamiątkowe medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Zwyczajowo nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

– Złote Gody to szczególny moment na etapie każdego małżeństwa. To także okazja do wspólnego celebrowania i wspominania razem spędzonych lat – mówi Katarzyna Borecka, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. – W czasie spotkania nie zabrakło serdecznych życzeń, gratulacji oraz toastu przy tradycyjnej lampce wina. Pary otrzymały pamiątkowe dyplomy, kwiaty i upominki – dodaje.

W tym roku tę piękną rocznicę celebrowali Monika i Kazimierz Bator, Maria i Czesław Gasiakowie, Marianna i Edmund Jelonkowie, Eliza i Bogdan Komender, Jadwiga i Zygmunt Kuliberdowie, Alicja i Tomasz Kołodziejczykowie, Wiesława i Zygmunt Kuśmierscy oraz Monika i Stefan Kozakowie.

– Pięćdziesiąt lat nieprzerwanego pożycia małżeńskiego, tak wspaniała rocznica, to z pewnością niezwykłe wydarzenie w życiu jubilatów. To świadectwo wzajemnego zrozumienia i szacunku. Jeszcze raz gratuluję i życzę wielu, wielu lat w zdrowiu i miłości – komentuje wójt Jerzy Żurek.

Newsletter

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Delegacja z KRUS-u przyjechała do Kosek, by jednej z mieszkanek zaśpiewać z okazji setnych urodzin

Panki

Firefighters Run Poland 2019. Ekstremalne wyzwanie dla strażaków odbędzie się w Częstochowie

Powiat częstochowski

Przez dwa pierwsze dni czerwca gmina zamierza hucznie świętować

Konopiska

Newsletter