fbpx

Blachownia

Przy „jedynce” powstanie hala sportowa. Magistrat otrzymał dofinansowanie na jej budowę

fot. Pixbay

W miejscu, gdzie obecnie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Blachowni mają boisko, stanie nowoczesna hala sportowa. Na realizację wartego blisko 5 mln zł zadania do gminy trafi dofinansowanie, które pokryje prawie połowę całości planowanej inwestycji.

Dokładnie 2,42 mln zł lokalne władze pozyskały z rządowego programu Olimpia. To projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki, który zakłada budowę przyszkolnych hal sportowych. W województwie śląskim powstaną trzydzieści dwa takie obiekty, w tym jeden właśnie w Blachowni. Placówka przy ulicy Bankowej dysponuje powierzchnią, która idealnie nadaje się pod tego typu realizację.

– W chwili obecnej teren planowany pod inwestycję pełni funkcję boiska szkolnego. Zły stan techniczny powoduje, że boisko nie spełnia w pełni swojej roli. Posiada wyeksploatowaną nawierzchnię trawiastą, która latem szybko wysycha a w okresie deszczowym pokrywa się błotem i kałużami – informuje Katarzyna Ryś z urzędu miejskiego.

Teren, który do tej pory wykorzystywany jest jedynie w okresie letnim, po zakończeniu inwestycji siłą rzeczy zmieni swój charakter na wielofunkcyjny z poliuretanową nawierzchnią. Hala stanowić będzie odrębny obiekt i nie zostanie połączona ze szkołą łącznikiem. Wyposażona zostanie w zaplecze sanitarno-szatniowe oraz mobilną strzelnicę laserową z czterema stanowiskami strzeleckimi.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter