fbpx

Blachownia

Przy Prażynce stanęło serce. To na nakrętki z tworzywa sztucznego

fot. Urząd Miejski w Blachowni

W Blachowni zamontowano stalowe serce. Usytuowano je między budynkiem Prażynki przy ulicy Sienkiewicza, a znajdującym się obok węzłem przesiadkowym. To jeden z pomysłów na włączenie mieszkańców w pomoc charytatywną.

Nietypowy kosz zainstalowali pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Blachowni. Od teraz, zamiast wyrzucać nakrętki z opakowań produktów do śmieci, można to zrobić w centrum miasta. I to w szczytnym celu.

Tworzywo sztuczne to bowiem doskonały materiał wtórny, a dochód z jego sprzedaży po popularnych zbiórkach tego surowca, niejednokrotnie wspomógł osoby potrzebujące szczególnej pomocy.

Jak informują miejscowi urzędnicy, do serca można wrzucać nakrętki zarówno z butelek, jak i jogurtów, płynów czy kosmetyków. Ulokowanie go w centrum gminy też nie jest przypadkowe. Inicjatorzy przedsięwzięcia chcą przyzwyczaić jak najszersze grono mieszkańców do korzystania.

Zbierane nakrętki sukcesywnie będą przekazywane do recyklingu lub na rzecz akcji charytatywnych. Pozyskane w ten sposób środki finansowe wesprą osoby chore i potrzebujące. Przy okazji cała inicjatywa ma również pozytywny walor ekologiczny.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter