fbpx

Ekologia w powiecie

Przyjaciele przyrody z Hutek. Dzieci poznały jak to jest być leśnikiem

fot. ZSP im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Przedszkolaki i uczniowie pierwszych trzech klas z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Mikołaja Kopernika w Hutkach poznali tajniki zawodu leśnika. O specyfice zawodu i pracy opowiadali im Marcin Gibaszek oraz Krzysztof Wołczyk, leśnicy z Nadleśnictwa Herby.

Zaproszenie gości do placówki związane było z realizacją tematów dotyczących lasu i jego mieszkańców w ramach innowacji pedagogicznej „Przyjaciele przyrody”. Leśnicy opowiadali dzieciom na czym polega praca leśnika, przedstawili plansze i naturalne okazy różnych gatunków drzew i krzewów leśnych, jak również zaprezentowali w praktyce pomiar drewna i jego oznaczanie za pomocą specjalnego numeratora. 

Oprócz informacji na temat leśnej flory na spotkaniu nie zabrakło także ciekawostek dotyczących mieszkańców lasu – lisa, borsuka, sarny, jelenia, dzika, zająca, dzięcioła czy sójki. Poruszono też tematykę bezpiecznego wypoczynku w lesie, a przede wszystkim prawidłowego zachowania w zakresie zasad przeciwpożarowych.

– Treści przyrodnicze w wychowaniu przedszkolnym i edukacji wczesnoszkolnej mają ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju dzieci i uczniów. Ciekawie przekazane informacje dotyczące przyrody oraz jej ochrony na długo zostają w pamięci naszych najmłodszych, jednocześnie uczą ich odpowiedzialności za swoje postępowanie – podkreśla Iwona Maj, szkolny wychowawca. – Uczniowie mocno angażowali się w zajęcia, chętnie odpowiadali na stawiane im pytania oraz zadawali wiele dotyczących przyrody i pracy w lesie. Całe spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a przedstawione wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci – dodaje.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter