fbpx

Przyrów

Przyrów zaprasza na dożynki. Odbędą się na terenie rekreacyjnym „Brzózki”

fot. Pixabay

Dożynki Gminne, które miejscowy samorząd zaplanował na 5 września, odbędą się na terenie rekreacyjnym „Brzózki”. Jak obiecują gminni urzędnicy, wydarzenie i tym razem ma obfitować w szereg licznych atrakcji.

Jak informuje urząd gminy, dożynkowe uroczystości rozpoczną się o godz. 15 od nabożeństwa polowego. Zaraz po mszy zaplanowano otwarcie wydarzenia, w ramach którego władze gminy powitają delegacje i zaproszonych gości. W programie przewidziano składanie przez delegacje sołectw wieńców dożynkowych, okolicznościowe przemówienia i występy zespołów ludowych.

Z kolei o godz. 19 wystartuje koncert zespołu artystyczno-muzycznego „Zbóje”, a chwilę po nim odbędzie się zabawa dożynkowa. W międzyczasie wręczone zostaną też nagrody w konkursach gminnych oraz będzie można wziąć udział w turnieju sołectw.

Tradycyjnie nie zabraknie stoisk gastronomicznych, licznych atrakcji dla dzieci, loterii fantowej, jak i również wystawy plonów oraz wyrobów piekarniczych czy ludowego rękodzieła. W tym roku, przy okazji dożynek, urzędnicy zamierzają przeprowadzić ponadto konsultacje społeczne dotyczące studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy.

– W związku z tym zapraszamy mieszkańców do udziału w dyskusji. Będzie można nie tylko formułować swoje uwagi oraz zadawać pytania przedstawicielom władz samorządowych i projektantowi, ale i także wziąć udział w loterii. Chętni będą się mogli również zaszczepić przeciwko Covid-19 – mówi Anna Kowalska-Fert, zastępca wójta.

Promocja

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter