fbpx

Koniecpol

Przyszedł czek na ponad 750 tys. zł. Ruszają kolejne inwestycje drogowe

fot. Shutterstock

Burmistrz Ryszard Suliga odebrał od wicewojewody śląskiego symboliczny czek na kwotę 754 tys. zł. Władze województwa, z uwagi na stan epidemii, przekazały go wirtualnie podczas dedykowanej wideokonferencji. Ruszyły także miejskie przetargi na inwestycje w Teodorowie i Stanisławowicach.

Reklama

Pieniądze pozyskane przez urząd z Funduszu Dróg Samorządowych przeznaczone zostaną na przebudowę ulicy Wąskiej w Koniecpolu. Zadanie ma kosztować nieco ponad 1 mln zł, dzięki czemu kompleksowy remont obejmie prawie 650 metrów drogi i poboczy, przebudowę dwóch skrzyżowań, a ponadto budowę chodnika i zjazdów na posesje, od skrzyżowania z ulicą Klonową do skrzyżowania z ulicą Górną. Jezdnia zostanie odwodniona, a dodatkowo rozbudowane zostanie oświetlenie uliczne. Całość zwieńczy nowe jej oznakowanie.

Nieco bardziej zaawansowane są prace nad inwestycjami w Teodorowie i Stanisławowicach. Trwa właśnie wyłanianie firm, które je zrealizują. W pierwszej z miejscowości zmodernizowany będzie 720-metrowy odcinek drogi gminnej, natomiast w drugiej – dwie ulice: Północna i Stawowa. Łącznie to ponad pół kilometra szlaków.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter