Koniecpol

Przyszedł czek na ponad 750 tys. zł. Ruszają kolejne inwestycje drogowe

fot. Shutterstock

Burmistrz Ryszard Suliga odebrał od wicewojewody śląskiego symboliczny czek na kwotę 754 tys. zł. Władze województwa, z uwagi na stan epidemii, przekazały go wirtualnie podczas dedykowanej wideokonferencji. Ruszyły także miejskie przetargi na inwestycje w Teodorowie i Stanisławowicach.

Reklama

Pieniądze pozyskane przez urząd z Funduszu Dróg Samorządowych przeznaczone zostaną na przebudowę ulicy Wąskiej w Koniecpolu. Zadanie ma kosztować nieco ponad 1 mln zł, dzięki czemu kompleksowy remont obejmie prawie 650 metrów drogi i poboczy, przebudowę dwóch skrzyżowań, a ponadto budowę chodnika i zjazdów na posesje, od skrzyżowania z ulicą Klonową do skrzyżowania z ulicą Górną. Jezdnia zostanie odwodniona, a dodatkowo rozbudowane zostanie oświetlenie uliczne. Całość zwieńczy nowe jej oznakowanie.

Nieco bardziej zaawansowane są prace nad inwestycjami w Teodorowie i Stanisławowicach. Trwa właśnie wyłanianie firm, które je zrealizują. W pierwszej z miejscowości zmodernizowany będzie 720-metrowy odcinek drogi gminnej, natomiast w drugiej – dwie ulice: Północna i Stawowa. Łącznie to ponad pół kilometra szlaków.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter