fbpx

Mstów

Puchar wójta trafił do rąk drużyny z Kłobukowic

fot. Pixabay

W pierwszą sobotę lipca odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Mstów. Na murawie swój piłkarski kunszt zaprezentowali piłkarze z ośmiu sołectw.

To była już osiemnasta edycja turnieju. Kilka lat temu wydarzenie przyjęło także formułę memoriału poświęconego pamięci dwóch piłkarzy związanych z gminą. Chodzi o pochodzącego z Wancerzowa Edwarda Boguckiego, który grał na bramce w częstochowskim Rakowie oraz Sławomira Halbiniaka z Cegielni, także bramkarza.

Na murawie stadionu LKS Warta Mstów można było zobaczyć tego dnia zawodników z Krasic, Kłobukowic, Wancerzowa, Jaskrowa, Cegielni, Zawady, Mstowa oraz Brzeszowa-Srocka. Eliminacje rozegrano w dwóch czterozespołowych grupach. W jednej z nich do półfinału awansowały zespoły z Kłobukowic i Krasic, w drugiej – drużyny z Jaskrowa i Zawady.

 

W finale spotkali się gracze z Kłobukowic i Jaskrowa. Ci pierwsi pokonali swoich przeciwników strzelając im w sumie pięć goli. Jaskrowscy zawodnicy zdołali z kolei umieścić piłkę w bramce konkurencji trzy razy. W końcowej klasyfikacji turnieju na trzecim miejscu uplasowali się piłkarze z Zawady. Za nimi byli zawodnicy z Krasic, Cegielni, Wancerzowa, Brzyszowa-Srocka i Mstowa.

– Za najlepszego strzelca imprezy uznano Michała Kowalczyka z Kłobukowic. Jego sąsiadowi z tej samej miejscowości – Adrianowi Jurze, przypadł tytuł najlepszego zawodnika. W roli bramkarza turnieju osadzony został Damian Równiak z Jaskrowa – informują pracownicy lokalnego ośrodka kultury, który przygotował to wydarzenie.

Drużyny otrzymały dyplomy, puchary oraz pamiątkowe medale.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter