fbpx

Mstów

Radni nie mieli wątpliwości. Cztery nowe ulice w Srocku

fot. Urząd Gminy Mstów

Podczas niedawnej sesji rady gminy samorządowcy podjęli uchwały o nadaniu nazw ulic w miejscowości Srocko. Nim tematem zajęli się radni, całą procedurę rozpoczęto od konsultacji z mieszkańcami.

Srocko ma cztery nowe ulice zlokalizowane przy gminnych drogach wewnętrznych. Chodzi o Polną, Skałkową, Spacerową i Wrzosową.

– To historyczna chwila dla miejscowości i duże ułatwienie dla pracy między innymi kurierów czy listonoszy. Srocko intensywnie się rozwija, powstają nowe zabudowania i zwykła numeracja bez ulic była już niewystarczająca – podsumowuje Robert Misztal, radny z tej miejscowości i obok sołtysa Wojciecha Piaszczyka pomysłodawca wprowadzenia nazw ulic.

Wkrótce do właścicieli nieruchomości trafią zawiadomienia informujące o nadaniu nazwy ulicy, przy której stoi ich nieruchomość oraz o numerach nadanym poszczególnym budynkom. Doręczone zostaną także zaświadczenia o zmianie adresu zameldowania.

– Na podstawie tego zaświadczenia można będzie udokumentować aktualny adres zameldowania, a także dokonać aktualizacji danych adresowych w różnych instytucjach oraz zmienić niektóre dokumenty – wyjaśniają miejscowi urzędnicy. – Po zmianie numerów powinna nastąpić wymiana tabliczek z numerami porządkowymi na domach. Za ich wymianę odpowiedzialni są właściciele nieruchomości, ale koszty ich produkcji i montażu pokryje gmina – dodają.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter