fbpx

Mstów

Radni pochylili się nad przyszłorocznymi stawkami podatkowymi

fot. Urząd Gminy Mstów

Podczas niedawnej sesji rady gminy lokalni samorządowcy zatwierdzili wysokość ceny żyta, a także stawki podatku od nieruchomości i środków transportowych, jakie obowiązywać będą w 2022 roku.

Decyzją radnych obniżona została średnia cena żyta, przyjęta do wymiaru podatku rolnego na terenie gminy w przyszłym roku. Kwota ustalona jest na podstawie komunikatu prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. Z kwoty 61,48 zł spadła do 55 zł za jedną decytonę (dawniej kwintal – przyp. red.)

Bez zmian pozostały natomiast stawki podatkowe od środków transportowych, a te związane z podatkiem od nieruchomości zmieniły się o wskaźnik inflacji.

– Stawki podatkowe w gminie są dobrze zbilansowane, a zebrane podatki są wykorzystywane na potrzeby realizacji zadań publicznych – informują miejscowi urzędnicy. – Obserwując to, co się dzieje na rynku ogólnopolskim i światowym w postaci szalejących cen paliwa, energii elektrycznej czy materiałów budowlanych, to nasze lokalne podatki pozostają praktycznie bez zmian, na stosunkowo niskim poziomie – dodają.

Jak podkreślają ponadto pracownicy urzędu gminy, tutejszy samorząd ma jedne ze zdecydowanie najniższych stawek opłat za dostarczaną wodę oraz odprowadzanie ścieków w regionie. To dzięki temu, że gmina ma własny zakład gospodarki komunalnej, który samodzielnie prowadzi gospodarkę wodno-ściekową.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter