fbpx

Kamienica Polska

Radni uchwalili nowe opłaty za odbiór śmieci. Jest drożej podobnie jak w innych samorządach

fot. Pixabay

Od 1 maja zmianie ulegają stawki opłat za odbiór odpadów komunalnych. To efekt podjętej niedawno przez radę gminy uchwały.

W myśl nowych przepisów stawka za odpady segregowane wynosi 13 zł miesięcznie na osobę. W przypadku śmieci, które nie będą segregowane, kwota ta będzie ponad dwukrotnie większa i sięgnie 28 zł.

Na zmianę stawek bezpośredni wpływ miał wynik przetargu, który gmina ogłosiła w związku z wygaśnięciem dotychczasowej umowy na odbiór odpadów. W jego toku swoje oferty złożyły trzy podmioty. Najtańsza okazała się propozycja firmy Tamax z Sędziszowa, która i tak zaoferowała 850 tys. zł.

– Przedsiębiorstwa odbierające odpady żądają wyższych kwot, gdyż tłumaczą to przede wszystkim znacznym wzrostem cen za przyjęcie odpadów na wysypisko w Sobuczynie oraz podwyższeniem opłaty marszałkowskiej za składowanie odpadów. To dwa główne składniki, które powodują podrożenie systemu odbioru śmieci, a co się z tym wiąże także podatku dla mieszkańców – mówi Żaneta Matusiak z urzędu gminy.

Pracownicy samorządowi przypominają, że opłaty należy regulować do 25 dnia każdego miesiąca, w którym powstało zobowiązanie. Wpłaty można dokonywać przelewem na konto gminy, w kasie urzędy lub bezpośrednio u sołtysów.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter