fbpx

Mstów

Region ma jedną z najlepszych golfistek w kraju

fot. Archiwum Emilii Dawid

Ma dopiero szesnaście lat. Jej pasją jest gra w golfa, którym to sportem zainteresowała się siedem lat temu. Od tej pory mocno trenuje w jednym z najlepszych klubów w Polsce. Armada Bytom od czterech lat nieprzerwanie zdobywa bowiem Klubowy Puchar Polski.

Emilia Dawid, bo o niej mowa, pochodzi z Jaskrowa w gminie Mstów. Obecnie uczy się w liceum w Kleszczowie, w klasie o profilu językowym. Ze swojej pasji czerpie wiele, a co najważniejsze odnosi sukcesy, które stawiają ją w gronie najlepszych juniorskich zawodniczek w kraju.

Dla wielu golf może się wydawać dyscypliną egzotyczną, zarezerwowaną dla kręgów biznesowych, nieco snobistyczną. Takie postrzeganie tego sportu Emilia jednak zdecydowanie odrzuca.

– Nie da się ukryć, że jest to jeden z najpopularniejszych sportów na świecie, który niedawno wrócił również na arenę olimpijską. W ostatnim czasie mocno rozwija się także i w naszym kraju, zyskując wielkie rzesze zwolenników. W klubie, który reprezentuję, ćwiczy obecnie ponad setka dzieci i juniorów – podkreśla zawodniczka. – Golfa trzeba spróbować, pojechać na pole, wypożyczyć kije i czerpać po prostu przyjemność nie tylko z gry, ale i ze spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nie potrzeba na to wielkich pieniędzy – dodaje i zachęca.

Aktualnie Polski Związek Golfa plasuje Emilię na czwartym miejscu w juniorskim rankingu. Złożyło się na to wiele udanych startów i zdobycie między innymi wicemistrzostwa Polski czy Klubowego Pucharu Polski, a ponadto wicemistrzostwa cyklu 5 Stars czy mistrzostwa cyklu Audi Junior Tour.

Obecny sezon bez wątpienia jest więc dla jaskrowianki bardzo udany. Co więcej, z turnieju na turniej bije ona swoje rekordy życiowe, co świadczy o ciągłym rozwoju i progresie umiejętności. Piłeczkę golfową potrafi posłać na odległość prawie ćwierć kilometra.

– Tak, na jednym z turniejów w Hiszpanii, na którym wśród stu dwudziestu ośmiu zawodników i zawodniczek z Hiszpanii, Niemiec, Anglii, Walii, Szwecji i Norwegii zajęłam piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Zagrałam wówczas najdłuższe uderzenie turnieju wśród kobiet, tzw. Longest Drive na dwieście dwadzieścia dziewięć metrów – informuje.

Przed Emilią w tym roku jeszcze jedno ważne wydarzenie – finałowa impreza Audi Junior Tour Masters, która odbędzie się pod Warszawą. Obecnie zawodniczka przewodzi w całym tym juniorskim cyklu.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter