fbpx

Ekologia w powiecie

Rekordowe zainteresowanie konkursem „Tak dla Czystego Powietrza”

fot. WFOŚiGW w Katowicach

Spośród dwustu siedemnastu prac konkursowych, które przesłali do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach uczniowie szkół podstawowych i podopieczni świetlic środowiskowych z województwa śląskiego, jury konkursu plastycznego wyłoniło dwudziestu pięciu laureatów.

Celem zorganizowanej po raz drugi inicjatywy była promocja, poprzez rozwój umiejętności plastycznych, szeroko pojętej edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi na piękno otaczającej nas przyrody, popularyzowanie wiedzy o funduszach europejskich wykorzystywanych na ochronę środowiska, w tym „Czystego Powietrza”, oraz promocja jednego z unijnych programów.

– Jednym z priorytetowych działań Funduszu jest edukacja ekologiczna wśród najmłodszych. Takie konkursy promują wśród dzieci i młodzieży postawy proekologiczne, uświadamiają młodemu pokoleniu jaka jest rola i miejsce człowieka w środowisku, kształtują odpowiedzialny stosunek do świata, roślin i zwierząt, promują życie w harmonii ze środowiskiem naturalnym. Pokazują też, jak bardzo szkodliwa dla naszego zdrowia i życia jest niska emisja – tłumaczy Adam Lewandowski, zastępca prezesa WFOŚiGW w Katowicach. 

W tym roku zgłoszeń przesłano znacznie więcej niż na pierwszą edycję. Łącznie było ich dwieście siedemnaście.

 – Tak olbrzymie zainteresowanie tym konkursem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Żebyśmy mogli wszystkie prace zobaczyć jednocześnie, byliśmy zmuszeni ułożyć je na jednym z naszych korytarzy. Wszystkie prace są przepiękne, tym bardziej więc trudno było wybrać te naszym zdaniem najlepsze – mówi przewodnicząca jury Aleksandra Kuszka, dyrektor biura WFOŚiGW w Katowicach.

Autorzy najlepszych prac w nagrodę otrzymają drony, hulajnogi czy też czytniki e-booków. Pełna lista osób nagrodzonych znajduje się na stronie www.wfosigw.katowice.pl

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter