fbpx

Mstów

Remont drogi w Małusach Wielkich. Modernizacji poddany został odcinek liczący blisko sześćset metrów

fot. Urząd Gminy Mstów

Liczne spękania, koleiny i wybrzuszenia, które utrudniały użytkownikom drogi wewnętrznej w Małusach Wielkich codzienną komunikację, zastąpił w końcu porządny trakt.

Wspomniana arteria od południa łączy się z drogą powiatową relacji Zawada – Małusy Wielkie, a od północy z tą biegnącą w kierunku Mstowa. Dla mieszkańców Małus Wielkich stanowi także komunikację do okolicznych nieruchomości, jak i do pól.

– Zniszczenia w znacznym stopniu spowodowane były gazowaniem materiału w podbudowie. Zniszczeniu uległo też istniejące odwodnienie, które było zarośnięte i w niektórych miejscach niedrożne – informują pracownicy urzędu gminy.

Zakres prac modernizacyjnych objął między innymi roboty rozbiórkowe i ziemne, frezowanie istniejącej nawierzchni, jak i wzmocnienie podłoża poprzez wykonanie jego stabilizacji z wykorzystaniem cementu. Drogowcy wykonali również podbudowę z kruszywa kamiennego i położyli dwie warstwy nawierzchni asfaltobetonowej, utwardzili pobocza i zjazdy kruszywem kamiennym, a następnie całość odwodnili.

– Szerokość drogi wewnętrznej po wykonanym remoncie sięga od trzech i pół do pięciu metrów. Warto przy okazji nadmienić, że na tym samym odcinku drogi gminnej, w kierunku Mstowa, realizujemy kolejne zadanie związane z przebudową drogi transportu rolnego – dodają urzędnicy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter