fbpx

Blachownia

Remont już zakończony. Wkrótce otwarcie budynku przy ulicy Sienkiewicza

fot. Urząd Miejski w Blachowni

Na 7 grudnia planowane jest uroczyste otwarcie Centrum Aktywności Obywatelskiej. W budynku mieszczącym się przy ulicy Sienkiewicza 16 swoją siedzibę znajdą organizacje pozarządowe.

Jak przekonują władze Blachowni, obiekt będzie wykorzystywany przez stowarzyszenia aktywnie działające na terenie gminy. To tam ulokowane zostanie koło emerytów i rencistów, a także gospodyń wiejskich czy klub seniora. Na swoje stałe miejsce w budynku mogą liczyć także kombatanci, osoby niepełnosprawne oraz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Centrum Aktywności Obywatelskiej zostało wyposażone ponadto w dwie duże sale, które posłużą do organizacji różnej maści spotkań, warsztatów czy choćby wystaw. W środku zadbano też o stworzenie nowoczesnego zaplecza kuchennego.

– CAO jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, a jego głównym zadaniem będzie wspieranie rozwoju i inicjatyw społecznych. Chciałabym, aby to było dobre i twórcze miejsce dla każdego mieszkańca naszej gminy – podkreśla burmistrz Sylwia Szymańska.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter