fbpx

Mstów

Remont remizy i nowe progi zwalniające. Gmina zrealizowała zadania wskazane przez mieszkańców

fot. Urząd Gminy Mstów

Sfinalizowano dwa przedsięwzięcia, jakie do realizacji mstowskiemu urzędowi zlecili mieszkańcy sołectw. 

W Małusach Wielkich zakończył się remont remizy. Na ubiegłorocznym zebraniu wiejskim zdecydowano, że należy zmodernizować wnętrze jej głównej sali. Służyć ona będzie jako miejsce spotkań mieszkańców sołectwa, strażaków oraz paniom z koła gospodyń wiejskich. 

W zakresie zrealizowanych prac zadbano o położenie nowej instalacji elektrycznej, wymianę starego oświetlenia na nowoczesne, wykonano podwieszany sufit, a także odmalowano kuchnię.

W sołectwie obejmującym Kłobukowice i Łuszczyn przynależne środki rozdysponowano na montaż progów zwalniających na szlaku przebiegającym przez drugą z miejscowości. 

 – Czasem mniejsze inwestycje bardziej cieszą, niż te warte kilkaset tysięcy złotych. Tak było w przypadku Łuszczyna, gdzie mieszkańcy są bardzo zadowoleni z wykonania progów zwalniających, ważnych z punktu widzenia bezpieczeństwa na drodze. Trzeba docenić też postawę mieszkańców Kłobukowic, którzy zrozumieli potrzebę w sąsiedniej miejscowości i również głosowali za wykonaniem tego zadania w sołectwie – komentuje wójt Tomasz Gęsiarz.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter