Blachownia

Roboty budowlane przy autostradzie wymusiły zmiany w gminnej komunikacji

fot. Fotolia

Prace związane z budową biegnącej przez gminę autostrady, zrodziły trudności w funkcjonowaniu komunikacji publicznej na trasie od Blachownia do Łojek i z powrotem. Jak zapewniają gminni urzędnicy, problem ma przejściowy charakter i niedługo wszystko ma wrócić do normy.

– Do czasu oddania przez wykonawcę dróg około autostradowych, transport publiczny odbywał się będzie od ulicy Konradowa ulicą Długą w Łojkach do nowo powstałego ronda w kierunku Gorzelni Starej, nowym wiaduktem nad autostradą do ulicy Zielonej, a następnie do ulicy Długiej i dalej do ryneczku w Łojkach – wyjaśnia Paulina Głuszko z urzędu miejskiego.

Tymczasowo, przy ulicy Długiej, pomiędzy Zieloną, a przedszkolem ustawiono słupki przystankowe. Paulina Głuszko przekonuje, iż jak tylko urząd otrzyma od wykonawcy informację o terminie zakończenia prac natychmiast poinformuje o przywróceniu możliwości korzystania z przystanków przy szkole w Łojkach.

– Choć zaistniałe trudności są niezależne od nas, pragnę wszystkich przeprosić za kłopot i jednocześnie prosić o wyrozumiałość – dodaje Głuszko.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter