6 lutego przypadła 121. rocznica urodzin Władysława Sebyły. Z tej okazji, przy obelisku poety w Kłobucku, władze samorządowe, w towarzystwie mieszkańców, uczciły jego pamięć i złożyły kwiaty.
Władysław Sebyła urodził się 6 lutego 1902 roku w Kłobucku. Był poetą, malarzem i muzykiem. Studiował polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1925 roku pracował jako urzędnik Pocztowej Kasy Oszczędności. W latach 1927-1928 odbył służbę wojskową. Związał się z grupą literacką „Kwadryga”. W 1927 roku debiutował zbiorem Modlitwa. Wkrótce potem został współpracownikiem Zetu oraz Pionu, a także członkiem komitetu redakcyjnego Znaku.
Zajmował się równocześnie krytyką poezji. W Polskim Radiu prowadził audycję o nowościach poetyckich. W swojej twórczości prezentował pesymistyczną wizję świata, w której wykorzystywał elementy religijne, symboliczne i katastroficzne. Był żołnierzem kampanii wrześniowej. Został wzięty do niewoli przez Armię Czerwoną, był więziony w Starobielsku. 11 kwietnia 1940 roku został zamordowany przez NKWD strzałem w tył głowy w Piatichatkach pod Charkowem.
W imieniu lokalnego samorządu kwiaty pod obeliskiem Sebyły złożyli burmistrz Jerzy Zakrzewski oraz sekretarz Sylwia Piątkowska. Chwilę później, w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku, odbył się wykład dr Eweliny Dziewońskiej-Chudy „Poeta wrażliwy. Wybrane motywy w liryce Władysława Sebyły”.
Tego dnia miało też miejsce ogłoszenie wyników XVI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Władysława Sebyły, oraz IV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Portret”. Odbył się również koncert poezji śpiewanej „Gdy patrzę w Ciebie” w wykonaniu Formacji na Schodach.