fbpx

Konopiska

Rodzice czekają. Nikłe zainteresowanie powrotem do przedszkoli i szkół

fot. Pixabay

Gmina ponownie uruchomiła wszystkie prowadzone przez siebie przedszkola i szkoły. Tłumów póki co nie ma.

Na 366 dzieci zapisanych do przedszkoli, do placówek wróciło tylko dwanaścioro dzieci. To niewiele ponad 3 proc. ogółu. Jak przekonują pedagodzy, zajęcia odbywają się z uwzględnieniem wewnętrznych procedur bezpieczeństwa. Te z kolei opracowano w oparciu o wytyczne resortów zdrowia oraz edukacji, jak i również po weryfikacji przeprowadzonej przez częstochowski sanepid.

Od 25 maja na tradycyjne zajęcia mogli również powrócić uczniowie klas I–III. Jak na razie, rodzice z terenu gminy nie zdecydowali się na to rozwiązanie. Żadne dziecko nie pojawiło się w szkole. Z informacji przekazanych przez urząd gminy wynika, że wszyscy uczniowie nadal korzystają z lekcji prowadzonych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Uczniowie mają zapewnione również konsultacje z nauczycielami. Głównie z tych przedmiotów, które objęte są egzaminem ósmoklasisty. Grono pedagogiczne zachęca także rodziców, by ci z kolei kontaktowali się z właściwymi placówkami w celu omówienia szczegółów powrotu przedszkolaków i uczniów klas I-III.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter