fbpx

Janów

Rowerem lub pieszo. Nowa ścieżka połączyła Janów i Złoty Potok

fot. Piotr Biernacki

Dokładnie cztery miesiące upłynęły od chwili odebrania przez wójta Edwarda Moskalika symbolicznego czeku na przebudowę „Promenady” łączącej Janów ze Złotym Potokiem do momentu oficjalnego otwarcia tej inwestycji. Nowa ścieżka pieszo-rowerowa już cieszy mieszkańców i turystów, którym daje szanse eksploracji malowniczych terenów Jury.

6 lipca miejscowy włodarz odebrał z rąk marszałka województwa czek na niebagatelną kwotę 500 tys. zł. Za pozyskane środki ze Śląskiego Pakietu dla Turystyki całkowitej metamorfozie poddana została ścieżka pieszo-rowerowa, która połączyła Janów i Złoty Potok.

Biegnie ona ulicą Kościuszki, na odcinku od ulicy Leśnej w Janowie do cmentarza parafialnego w Złotym Potoku. To tam spaja się ze szlakiem wzdłuż drogi wojewódzkiej, a następnie ze ścieżką „Ku Źródłom”, łączącą gminę Janów z samorządami Żarek i Niegowy.

– W ramach zadania powstał ciąg z nawierzchnią bitumiczną o długości 933 metrów oraz szerokości 3,7 metra, a w części zalesionej jeszcze dodatkowo oświetlenie, ławeczki, stojaki na rowery i stacja naprawy rowerów – informuje janowski urząd gminy.

6 listopada odbyło się oficjalne otwarcie tej najnowszej gminnej inwestycji. Całkowity koszt przebudowy sięgnął 572 tys. zł. Na uroczystym przecięciu wstęgi, obok wójta Moskalika nie zabrakło parlamentarzystów, samorządowców różnych szczebli, urzędników oraz oczywiście mieszkańców.

– Były podziękowania, gratulacje i radość z nowego miejsca, doskonałego do aktywnego wypoczynku, ale przede wszystkim ułatwiającego komunikację między sąsiadującymi miejscowościami. Po części oficjalnej uczestnicy otwarcia utworzyli peleton, który przejechał na parking przy Stawie Amerykan. Tam czekał słodki poczęstunek ufundowany przez lokalną cukiernię. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom i mieszkańcom, tak licznie przybyłym na otwarcie nowej „Promenady” – podkreślają przedstawiciele urzędu.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter