fbpx

Miedźno

Rozdzielono dotacje na sport i kulturę

fot. Pixabay

Lokalne organizacje zajmujące się propagowaniem kultury, sportu czy organizowaniem zajęć dla mieszkańców gminy mogą i w tym roku liczyć na pokaźne dotacje.

Rozwój lokalnego życia społecznego wspierany jest w trzech obszarach. Na realizację zadań publicznych na terenie gminy Miedźno przewidziano na ten rok prawie 294 tys. zł.

Pierwszy z nich to upowszechnianie kultury fizycznej jako alternatywnej formy spędzania czasu wolnego. W tym przypadku rozdzielono niemal 128 tys. zł, a środki trafią do czterech podmiotów. Ludowy Klub Sportowy „Naprzód” Ostrowy, Klub Sportowy „Grom” Miedźno oraz Uczniowski Klub Sportowy „Tytan” Ostrowy mogą liczyć na dotacje od 41 do 42 tys. zł. Kolejne 3 tys. zł trafi do Klubu Sportowego „Wojownik”.

Tradycyjnie miejscowy samorząd wspiera także dwie prowadzone przez ochotnicze straże pożarne z Miedźna i Ostrów nad Okszą orkiestry dęte. Na ich działalność wyasygnowano łącznie 100,5 tys. zł.

W ostatnim z zadań, na prowadzenie świetlicy wiejskiej w sołectwie Ostrowy nad Okszą, zarezerwowane 65 tys. zł na ten cel otrzyma Ludowy Klub Sportowy „Naprzód” Ostrowy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter