fbpx

Kłomnice

Rozliczasz PIT? Teraz możesz przekazać 1 proc. na kłomnickie organizacje

fot. Freepick.com

Kłomnicki urząd wystartował z realizacją pilotażowego programu podatkowego, który ma zachęcić mieszkańców do wspierania lokalnych organizacji pozarządowych. Wystarczy wypełnić deklarację podatkową przy pomocy dedykowanej aplikacji.

– „Rozlicz PIT z Gminą Kłomnice” to system do rozliczania PIT-ów, w którym przy końcu procesu rozliczenia można wskazać, z przygotowanej listy, organizację z terenu gminy, której chce się przekazać 1 proc. podatku. Oczywiście można też wpisać inny cel, ale program ma pomóc przede wszystkim naszym organizacjom i osobom potrzebującym z naszego terenu – mówi Adam Worwąg z urzędu gminy.

Jakie są zalety skorzystania z takiej propozycji? Najważniejsza to przyspieszony zwrot podatku, który wpłynie na konto w terminie do czterdziestu pięciu dni. Ponadto system obsługuje wszystkie druki PIT, zapewnia gwarancję poprawności obliczeń oraz podpowiada z jakich ulg podatkowych można skorzystać. Dzięki tak skrupulatnej opcji z pewnością o żadnym przysługującym odliczeniu się nie zapomni. Co naturalne, po wysłaniu deklaracji podatnik otrzyma również urzędowe poświadczenie odbioru zeznania wysłanego przez internet.

– Zapraszamy jeszcze raz wszystkie organizacje z terenu gminy, które mogą prowadzić zbiórkę 1 proc., jak również osoby potrzebujące wsparcia, a zrzeszone w takich organizacjach, by skontaktowały się z urzędem gminy w celu umieszczenia swych danych w programie rozliczającym PIT-y – dodaje Worwąg.

Gminny projekt realizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PIT Online. Aplikację można znaleźć tutaj.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter